Tragjedia në Shipkovicë, dy viktima dhe një i lënduar

  Sektori i Punëve të Brendshme është deklaruar për ngjarjen tragjike në Shipkovicë të Tetovës, transmeton TV21.

  “Sot (14- korrik) në ora 15:45 në SPB-Tetovë është raportuar se dy persona gjatë kryerjes së punëve ndërtimore në fshatin Shipkovicë të Tetovës, A.A.(63) nga Selca e Tetovës dhe J.C.(50) nga Republika e Shqipërisë, kanë marrë lëndime të rënda trupore nga të cilat kanë ndërruar jetë. Mjekët e Urgjencës kanë konstatuar vdekjen e tyre. Prokurori publik dhe një ekip nga SPB- Tetovë janë duke kryer hetime dhe duke i përcaktuar të gjitha detajet lidhur me këtë rast. Në vendin e fatkeqësisë janë të pranishëm edhe zjarrfikësit e Tetovës dhe përfaqësues nga Inspektorati Shtetëror i Punës”, thanë nga SPB Tetovë

  Lajmi Paraprak

  Nesër në Strumicë do të protestohet kundër hapjes së minierës Ilovicës

  Lajmi i rradhës

  Pse është kaq nxehtë në Europë dhe sa do të zgjasë?

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë