Zaev: Çmimi i energjisë elektrike këtë vit do të mbetet i pandryshuar

  Do t’i mbyllim elektranat e qymyrit para vendeve të BE-së, kështu njoftoi fillimisht në konferencën e sotme për shtyp kreu i ekzekutivit Zoran Zaev gjatë prezantimit të planit të qeverisë për energji të rinovueshme. Zaev thotë se çmimi i energjisë elektrike këtë vit do të mbetet i pandryshuar.

  “Duhet ta dinë të gjithë se sikur në të gjithë botën kjo do t’i kushtojë qytetarëve, sepse nëse duam energji të gjelbra dhe të shëndetshme, kjo paguhet më tepër. Normalisht shteti do të zhvillojë plane, posaçërisht plane për ndihmë sociale për qytetarët e varfër përmes programeve të posaçme…Këtë vit edhe një herë theksojmë nuk presim rritje të energjisë elektrike”, tha mes tjerash Zaev. /Alsat/

  Lajmi Paraprak

  Bullgaria dhe Maqedonia e Veriut ndërtojnë ura të besimit për zgjidhjen më të lehtë të problemit

  Lajmi i rradhës

  OBSH: Kërkimi për origjinën e virusit helmohet nga politika

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë