Zaev: Me Janevin synojmë të arrijmë një hap përpara drejt zgjidhjes, problemi është dypalësh

  Kryeministri Zoran Zaev në konferencën e sotme të përbashkët për shtyp me kolegun bullgar, Stefan Janev pas takimit të tyre në Sofje edhe njëherë përsëriti se problem mes dy vendeve është bilateral dhe se ashtu duhet të zgjidhet, përcjell Nistori.

  “Me kryeministrin Janev biseduam edhe për propozimin e Portugalisë dhe për pjesën e Bashkimit Evropian, për shkak se duhet të bisedojmë edhe për zgjidhjet bilaterale. Konsideroj se mund të gjendet zgjidhje bilaterale dhe kjo zgjidhje të ketë interesat e dy palëve”, tha Zaev. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  90 për qind e restoranteve në RMV nuk kanë tarraca, me protokollin e ri rrezikojnë të mos mbijetojnë sezonin

  Lajmi i rradhës

  Fushata e zgjedhjeve lokale në Kosovë fillon më 16 shtator

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë