Zaev: Së bashku me BDI-në në zgjedhjet lokale

  Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev njoftoi se ka pasur takim me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti dhe se janë dakorduar që LSDM dhe BDI bashkërisht të shkojnë në zgjedhjet lokale.

  Sipas Zaev, qëllimi i koalicionit parazgjedhor është përfshirja e sa më shumë partive poltiike nga koalicioni qeveritar.

  “Vijojnë procedurat për përzgjedhjen e kandidatëve më të mirë të cilët do të jenë personalitete që dinë dhe që janë të përgatitur për ta dhënë rezultatin më të mirë për qytetarët e çdo qyteti, çdo fshati dhe çdo lagje”, tha Zaev.

  Ai tha mbështetjen në disa komuna do të japin që nga rrethi i parë, ndërsa në disa komuna të tjera, do të mbështeten në rreth të dytë.

  Lajmi Paraprak

  Propozim-ligji i Shtetësisë kaloi filtrin e parë në Kuvend

  Lajmi i rradhës

  Vaksinimi (s)është i obligueshëm për regjistruesit!

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë