Këto 5 fruta ndihmojnë në humbjen e peshës

  Frutat janë një kategori ushqimore e rekomanduar nga shumica e dietologëve. Ato kanë vlera të larta ushqyese dhe janë zgjedhje iderle për një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar.

  Megjithatë, ka disa fruta që njihen pak më shumë për aftësinë e tyre për të ndihmuar në humbjen e peshës.

  Mollët janë të pasura me fibra, të cilat ju ndihmojnë të mbani të ngopur për më gjatë.

  Portokalli i madhësisë mesatare ka rreth 3.14 gramë fibra. 

  Rosberries, manaferrat luftojnë nevojën e trupit për sheqer, ndërsa sigurojnë shumë antioksidantë.

  Mangot ndihmojnë në rregullimin e qarkullimit të gjakut, i cili ka efekt rritjen e metabolizmit.

  Yndyrnat e shëndetshme që përmbajnë avokadot ju ndihmojnë të ndiheni të ngopur për më gjatë.

  Lajmi Paraprak

  Në mbledhjen e rregullt të Qeverisë do të diskutohet për plotësimin e Ligjit për bujqësi dhe zhvillim rural

  Lajmi i rradhës

  Portugalia shpreson që pas zgjedhjeve në Bullgari do të gjendet zgjidhje për fillimin e negociatave midis Maqedonisë së Veriut dhe BE-së

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë