Ushqimet e shëndetshme, që shkaktojnë probleme serioze për shëndetin, nëse e teproni me sasinë

  Shumë produkte me vera ushqyese të larta mund të shkaktojnë probleme serioze për organizmin tonë, nëse konsumojmë sasi të tepërta të tyre.

  Termi “super ushqim” u përdor për herë të parë për të promovuar bananen në fillim të shekullit XX. Sot, fjala super-ushqim përdoret për të përshkruar çdo produkt që ka shumë përfitime shëndetësore, veçanërisht ato që janë të pasura me lëndë ushqyese dhe me pak kalori.

  Megjithëse ka shumë përparësi në konsumimin e superushqimeve, ngrënia e tepërt e tyre mund të jetë po aq e rrezikshme sa të hash ushqim jo të shëndetshëm./ Bright Side

  Lajmi Paraprak

  Sukses i jashtëzakonshëm, tre klube shqiptare do të prezantojnë Maqedoninë në Europë

  Lajmi i rradhës

  Stoev: Bullgaria është e hapur për dialog aktiv me Maqedoninë e Veriut

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë