A do të nënshkruaj Juventusi për Paul Pogban?!

  Klubi italian, Juventusi beson se është favorit për të nënshkruar me mesfushorin e Manchester United, Paul Pogba, këtë verë, pasi lojtari mbetet pa kontratë në fund të sezonit.

  Pogba, i cili iu bashkua United nga Juve për një tarifë rekord të atëhershëm botëror prej 105 milionë euro, pritet të largohet nga Old Trafford kur kontrata e tij të përfundojë në fund të qershorit.

  Disa klube duke përfshirë Real Madridin, Paris Saint-Germain dhe së fundmi Manchester City, thuhet se janë të interesuar për nënshkrimin e tij.

  Megjithatë, sipas mediumit britanik The Mirror, Juventusi ka paraqitur një ofertë që ata besojnë se i bën ata favorit për të nënshkruar me francezin.

  Artikulli detajon se si, paga e ofruar nga Juve prej 10 milionë eurosh në vit nuk është ndër më të lartat në futbollin botëror, por bonuset e mëdha të përfshira në marrëveshjen e tij do ta bënin atë një ofertë shumë tërheqëse.

  Me largimin e Paulo Dybala dhe Giorgio Chiellini, raporti shton se Juve po i shet Pogbas një vizion për të qenë ylli kryesor i klubit së bashku me Dusan Vlahovic.

  Pogba bëri debutimin e tij profesional te Unitedi në vitin 2011, por u largua për t’iu bashkuar Juventusit në një transferim të lirë në fund të sezonit 2011/12.

  Ai fitoi katër tituj radhazi të Serie A, si dhe Kupën e Italisë dy herë në katër sezonet e tij në Torino përpara se të kthehej në Old Trafford më 2016.

  Lajmi Paraprak

  Maqedoni, rritet numri i turistëve

  Lajmi i rradhës

  24 orë nga jeta e një shqiptari

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë