Anxhelina Buleska do të përfaqësojë Maqedoninë në kampionatin e kalërimit

  Angelina Buleska nga Maqedonia e Veriut nga data 22 deri më 24 prill do të përfaqësojë vendin në kampionatin e kalërimit CVI Grote-Brogel në Peer të Belgjikës. Ajo do të udhëhiqet nga Meta Jans nga Holanda dhe do të konkurrojë në kategorinë e tensionit, individë për fëmijë deri në 14 vjeç, shkruan Vecer, përcjell Nistori.

  Kjo është edhe paraqitja e parë e një sportisti nga Maqedonia e Veriut në këtë disiplinë të kalërimit në një garë ndërkombëtare nën flamurin e RMV-së.

  Ndryshe, gjatë ushtrimeve do të përdorin versionin instrumental të këngës “I dëgjoj pyjet” të realizuar nga grupi “Next Time”. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Greva në arsim vazhdon edhe nesër

  Lajmi i rradhës

  Halili: Klubi “Vanço Mihajllov” është provokim!

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë