Asiston Xherdan Shaqiri, Zvicra kalon në epërsi ndaj Uellsit (Video)

  Përfaqësuesja e Zvicrës ka gjetur golin e parë në përballjen ndaj Uellsit të vlefshme për Grupin A në Euro 2020.

  Pjesa e parë u mbyll pa gola mes Zvicrës dhe Uellsit, por e dyta nisi furishëm nga Helvetikët.

  Është sulmuesi Breel Embolo, i cili ka arritur të shënojë shpejtë për epërsinë 0-1.

  Goli i Embolos erdhi pas një harkimi të saktë të shqiptarit Xherdan Shaqiri.

  Ky gol u shënua në minutën e 48-të të ndeshjes. /Telegrafi/

  Lajmi Paraprak

  Hapja e negociatave ndërmjet Maqedonisë dhe BE-së mbetet pezull

  Lajmi i rradhës

  Shembja e objekteve pa leje në bregdet | Për 6 ditë u prishën 35 ndërtime dhe u arrestuan disa persona

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë