Disa kuriozitete pas shortit të Kupës së Botës: Lewandowski VS Messi, derbit dhe hakmarrja e Gjermanisë

  Tashmë dihen grupet e Kupës së Botës që do të zhvillohet në Katar, ku në nëntor dhe dhjetor na presion emocione të vërteta, duke ditur ndeshjet që na presin. 

  Ka shumë gjera interesante për t’i parë kur të fillojë Kupa e Botës 2022, dhe Marca ka sjell disa nga më tërheqëset.

  Në këto gjëra interesante hyjnë kombëtare si Gjermania, Spanja, Argjentina, Brazili, por edhe yje si Leo Messi dhe Robert Leëandoëski.

  Spanja vs Gjermani: Në kërkim të hakmarrjes

  Ndeshjet e fundit të turneut mes të dyve kanë shkuar në favor të Spanjës, e para ishte finalja e Kampionatit Evropian në 2008. Ata u takuan përsëri në Afrikën e Jugut dhe Carles Puyol drejtoi Spanjën në finale dhe ata u takuan përsëri në 2020 me Spanjën që fitoi 6-0.

  Robert Lewandowski vs Lionel Messi

  Topi i Artë do të përballet me ‘kampionin e popullit’ dhe fituesin aktual të çmimit më të mirë të FIFA-s.

  Të dy kanë shumë respekt për njëri-tjetrin dhe do të luftojnë për vendin e parë në Grupin C.

  Tata Martino takohet me Argjentinën

  Argjentina e Lionel Scalonit do të përballet me Meksikën e Tata Martinos, si dhe me Poloninë e Robert Lewandowskit. Tata ka lindur në Rosario dhe ishte përzgjedhës argjentinas, madje duke i trajnuar ata nga viti 2014 deri në 2016.

  Derbit e Grupit B

  Derbi në gjuhën angleze, nis me Anglinë që do të përballet me Shtetet e Bashkuara, por do të ketë edhe një derbi britanik me Uellsin ose Skocinë që do t’i bashkohen pas play-off-it të tyre këtë verë. SHBA do të duhet gjithashtu të përballet me Iranin.

  Kujtimet e Brazilit 2018

  Grupi G ka Brazilin që do të përballet me Serbinë, Zvicrën dhe Kamerunin, që është takuar me dy të parët në fazën e grupeve 2018.

  Më pas, zviceranët iu bashkuan atyre për të arritur në raundet e eliminimit direkt.

  Cristiano Ronaldo vs Luis Suarez

  Dy sulmues që përcaktojnë brezin takohen sërish. Cristiano do të jetë në Botërorin e tij të pestë dhe Suarez të katërtin.

  Ata janë takuar shumë herë më parë, më shpesh në “El Clasico”. Tani ata do të përballen për të përfaqësuar vendet e tyre përkatëse.

  /Telegrafi/

  Lajmi Paraprak

  Të gatuash me Aloe Vera – Vlerat për shëndetin

  Lajmi i rradhës

  Kovaçevski: Vendet e Ballkanit përballen me rënie të numrit të popullsisë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë