Futbollistët me më shumë rekorde botërore Guinness

  Në nivelin më të lartë, futbollistët janë të njohur për aftësinë e tyre për të arritur suksese të jashtëzakonshme.

  Qoftë duke shënuar gola mahnitës apo duke shfaqur atletikë të pashembullt, ata gjithmonë po i shtyjnë kufijtë e lojës së bukur.

  Këto arritje të jashtëzakonshme shpesh çojnë në lojtarët që thyejnë rekorde dhe gdhendin emrat e tyre në faqet e njohura të Librit të Rekordeve Botërore Guinness.

  Qoftë tejkalimi i numrit më të madh të golave ​​të shënuar në një sezon të vetëm ose arritja e më shumë fitoreve radhazi, këta lojtarë lënë një gjurmë të pashlyeshme në historinë e sportit.

  Pa u zgjatur, le t’i hedhim një sy pesë futbollistëve me më shumë rekorde Guinness.

  #5 Ederson Moraes – 1 Rekord Botëror të Guinness

  #4 Neymar – 2 Rekorde Botërore të Guinness

  #3 Robert Lewandowski – 4 Rekorde Botërore të Guinness

  #2 Lionel Messi – 7 Rekorde Botërore të Guinness

  #1 Cristiano Ronaldo – 16 Rekordet Botërore Guinness

  Lajmi Paraprak

  Njerëzit që postojnë shumë selfie janë psikopatë dhe narcisoidë…

  Lajmi i rradhës

  The Economist: Serbia një nga ‘idiotët e dobishëm’ të Vladimir Putinit në Evropë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë