Lojtarët e Barcelonës u sulmuan nga tifozët kundërshtarë derisa po festonin titullin e La Ligas (Video)

  Lojtarët e Barcelonës u përzunë jashtë fushës nga tifozët e zemëruar të Espanyolit ndërsa festonin titullin e La Ligas në shtëpinë e rivalëve lokal.

  Katalanasit morën në një fitore 4-2 në shtëpinë e fqinjëve të tyre të dielën për të fituar titullin e tyre të parë në ligë pas katër vitesh.

  Në bilbilin e fundit, yjet e Barçës dhe trajneri Xavi u mblodhën në rrethin qendror për t’u kapur për dore dhe të festonin.

  Por, ky rast u dëmtua nga disa tifozë të Espanyolit, të cilët shmangën sigurinë dhe vrapuan për të prishur festimet.

  Lojtarët e tmerruar të Barcelonës vrapuan menjëherë drejt tunelit për t’i shpëtuar turmës së zemëruar. 

  Lajmi Paraprak

  Solskjaer konfirmon atë që Ronaldo kishte thënë për Man United para se të largohej

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë