Solskjaer konfirmon atë që Ronaldo kishte thënë për Man United para se të largohej

  Ole Gunnar Solskjaer ka kritikuar familjen Glazer për “neglizhimin” e bazës stërvitore në Carrington.

  Glazers kanë qenë në krye të klubit që nga viti 2005, por ka një optimizëm në rritje në mesin e tifozëve se amerikanët e papëlqyer më në fund mund të largohen. Klubi u vu efektivisht në treg në nëntor dhe një proces i blerjes tani po i afrohet fundit.

  Sir Jim Ratcliffe tani besohet të jetë në pozitën ideale për të blerë klubin, megjithatë, Sheikh Jassim bin Hamad Al Thani thuhet gjithashtu se po shqyrton një propozim të fundit në një përpjekje të fundit për të mposhtru rivalin e tij.

  Kushdo që është në krye të Manchester United pasi procesi të përfundojë, ka shumë për të bërë. Erik ten Hag do të presë të mbështetet në tregun e transferimeve dhe zhurma për rinovimin e stadiumit Old Trafford të klubit po rritet.

  Solskjaer ishte në krye për gati tre vjet përpara se të largohej nga klubi në nëntor 2021. Gjatë gjithë mandatit të tij, norvegjezi ishte diplomatik ndaj pronarëve të keqtrajtuar të klubit, por ai i bëri të qarta ndjenjat e tij këtë javë kur u kthye në Mançester për ‘Një mbrëmje me Ole Gunnar Solskjaer’.

  Duke folur në mesjavë për shitjen e klubit, ai tha: “Duhet të bëhet. Old Trafford është lënë pas dore. Terreni i stërvitjes është lënë pas dore. Ne duhet të arrijmë skuadrat e tjera”.

  Verdikti i Solskjaer për mungesën e investimeve që United ka bërë në raportet e tyre të infrastrukturës me komentet brutale të Cristiano Ronaldo që bëri pak kohë përpara se largimi i tij i hidhur nga Old Trafford të konfirmohej në nëntor.

  38-vjeçari mori pjesë në një intervistë televizive me Piers Morgan dhe vuri në shënjestër një sërë njerëzish, duke përfshirë Ten Hag dhe Glazers.

  Dhe një nga komentet që la një përshtypje të qëndrueshme te tifozët e United ishte hutimi i Ronaldos për mënyrën sesi klubi nuk kishte ndryshuar disa pjesë të objektit që kur ishte larguar nga viti 2009. 

  Lajmi Paraprak

  Papafingo argëtuese, unike dhe funksionale prej 50 metrash katrorë

  Lajmi i rradhës

  Lojtarët e Barcelonës u sulmuan nga tifozët kundërshtarë derisa po festonin titullin e La Ligas (Video)

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë