Lojtari i vetëm që Lionel Messi dëshironte të ndërronte fanellat gjatë karrierës së tij

  Lionel Messi ka një rregull të rreptë kur bëhet fjalë për shkëmbimin e fanellave, por ai bëri një përjashtim të rrallë për një legjendë të Real Madridit.

  Që nga bashkimi me Inter Miami, fanellat e ndeshjeve të Messit kanë qenë shumë të kërkuara me lojtarët kundërshtar që kërkojnë të fitojnë një kujtim legjendar.

  Dax McCarty ndërroi fanellat me shtatë herë fituesin e Topit të Artë pasi Inter Miami mundi Nashville në finalen e Kupës së Ligës.

  McCarty ndau një foto të tij me fanellën e Messit pas humbjes, shoqëruar me mbishkrimin: “Nata nuk ishte një humbje totale”.

  Lojtari i Nashville do të kishte nxitur shkëmbimin pasi argjentinasi nuk fillon shkëmbimin e fanellave.

  Në vitin 2019, ai zbuloi se rregulli i tij i përgjithshëm është se ai do të shkëmbejë fanellat, por ai nuk do t’u kërkojë lojtarëve kundërshtarë ta bëjnë këtë.

  Kjo ndodh vetëm në një rast të rrallë. Përveç nëse emri juaj është Zinedine Zidane. Messi nuk mundi të humbiste mundësinë për të kërkuar fanellën e francezit, duke e kërkuar atë gjatë një përplasjeje në El Clasico.

  Edhe me rivalitetin e tyre të ashpër, Messi nuk mundi të rezistonte duke kërkuar fanellën e tij të veshur nga ajo ndeshje mes Barcelonës dhe Real Madridit.

  “Unë nuk kërkoj fanella, zakonisht m’i kërkojnë ato, por e pyeta Zidanen një herë”, ka thënë fillimisht Messi për TyC Sports.

  “Nëse ka një argjentinas, unë e ndërroj me të, por, nëse dikush nuk më pyet mua, nuk e ndërroj me askënd”, përfundoi ylli argjentinas.

  Sigurisht, Zidane krijoi një karrierë të jashtëzakonshme në nivel klubesh dhe ndërkombëtare, duke fituar një mori trofesh të mëdhenj.

  Ai fitoi titujt e ligës në Itali dhe Spanjë me Juventusin dhe Realin, ndërsa fitoi Kupën e Botës në 1998. Mesfushori sulmues fitoi gjithashtu çmimin prestigjioz Topin e Artë në vitin 1998. 

  Lajmi Paraprak

  Pesë shenja që nuk duhet t’i injoroni kur fëmija juaj kollitet dhe të kërkoni ndihmë mjekësore

  Lajmi i rradhës

  “Prindërit u thyejnë vezë në kokë fëmijëve për argëtim”, trendi në TikTok ngjall debat

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë