Mbappe dhe Haaland të vendosur për një rivalitet afatgjatë

  Kylian Mbappe dhe Erling Haaland janë fokusi të Ligës së Kampionëve, pasi gara mes tyre ka vazhduar edhe këtë sezon. 

  Rekordet e golave ​​të vendosura nga Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi në Ligën e Kampionëve u shfaqën të pakapërcyeshme jo shumë kohë më parë.

  Tani, dy nga gjenerata e ardhshme e yjeve që zbukurojnë garën po synohen të eklipsojnë arritjet e tyre në planin afatgjatë.

  Kylian Mbappe dhe Erling Haaland – kanë oreks të madh për gola dhe po vazhdojnë të ngjiten në top listat e golashënuesve të të gjitha kohërave.

  Mbappe shënoi dy gola në fitoren 2-1 në shtëpi kundër Juventusit, ndërsa ylli i ri i Manchester Cityt, Haaland, goditi dy herë në fitoren 4-0 ndaj Sevillas.

  Me 23 vjeç e 260 ditë, Mbappe u bë lojtari më i ri që ka arritur 35 gola në Ligën e Kampionëve – duke kaluar Messin me 47 ditë dhe Ronaldon me më shumë se tre vjet.Reklama

  Ndërkohë, Haaland ka vetëm 20 paraqitje dhe ka shënuar 25 gola në Ligën e Kampionëve, duke eklipsuar më të mirën e mëparshme Ruud van Nistelrooy në 30 ndeshjet.

  Norvegjezi u bë gjithashtu më i riu që arriti këtë rezultat – duke e kaluar Mbappen me 33 ditë.

  Rivaliteti i golave ​​do të vazhdojë edhe në të ardhmen.

  Lajmi Paraprak

  Si ta bëni vetë detergjentin antialergjik

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë