Murinjo: I kam premtuar Feliksit këpucë me vlerë të lartë

  Feliks Afena-Gijan, ky është emri i momentit në futbollin italian. 18 vjeçari nga Afrika kishte një debutim mbresëlëneës. Në momente kur Roma nuk po arrinte të shënonte në portën e Xhenoas, trajneri Hoze  Mourinjo bëri atë së se priste askush, duke sjell në lojë një emër krejtësisht të panjohur, ndërsa la në bankën rezervë një superyll si Zaniolo.

  Por basti i Mourinjos doli vendimtar. Talenti ganez shënoi dy gola të bukur për fitoren e Romës me rezultat 0-2. Futbollisti i lindur në 2003 i ka kushtuar Romës vetëm 200 mijë euro. Pas shënimit të golit të parë, Gijan vrapo drejt Murinjos për të rikujtuar premtimin që ikishte dhënë portugezi më parë.

  I premtova Feliksit se do ti bleje këpucën në vlerë prej 800 euro, nëse arrin të shënojë gol. Dhe këtë gjë më rikujtoi pasi shënoi golin e parë. Puna e parë pas fitores është që të blejë ato këpucë, pasi që i meritoi në tërrësi,” tha mes tjerash Murinjo pas përfundimit të ndeshjes.

  Lajmi Paraprak

  Mickoski konsideron se ndryshimi në LSDM dhe qeveri është një hap për të fshehur veprimet e kundërligjshme

  Lajmi i rradhës

  Deri në fund të 2021, në Kinë pritet të regjistrohen mbi 300 milionë automjete

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë