Neymar nuk e mendon largimin nga PSG

  Mosmarrëveshjet e fundit të Neymar me tifozët e Paris Saint-Germain nuk do ta shtyjnë yllin brazilian të kërkojë një klub të ri këtë verë.

  GOAL shkruan se Neymar është i lumtur në kryeqytetin francez dhe nuk kërkon largimin.

  Braziliani, së bashku me Lionel Messin, u sulmuan ashpër nga tifozët në “Parc des Princes” në ndeshjen e parë të PSG-së pas eliminimit nga Evropa ndaj Real Madridit.

  Ai episod, ka shtuar raportimet drejt tij, ndërsa njëri kishte të bënte edhe me angazhimin e tij në stërvitje, që ngriti spekulime se ai mund të largohej nga klubi pas pesë vitesh.

  Burime pranë Neymar, megjithatë, këmbëngulin se ai është i vendosur të qëndrojë në Paris dhe është i lumtur me jetën te PSG.

  Ai mbetet lojtari më i paguar i skuadrës – me një pagë që tejkalon edhe atë të Messit apo Kylian Mbappe.

  Përfaqësuesit e brazilianit besojnë se ai nuk do të mund të merrte diku tjetër shumën që merr te PSG.

  Neymar ka edhe tre vjet kontratë, e cila skadon në qershor 2025.

  Lajmi Paraprak

  Shqiptarët e Luginës të ndarë për zgjedhjet e 3 prillit në Serbi

  Lajmi i rradhës

  ShBA: Putini nuk ia ka idenë se si po dështon në Ukrainë, keqinformimi i tij po na ‘hedh në erë’ përpjekjet për t’i dhënë fund konfliktit

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë