Pogba refuzon Manchester Cityn

  Paul Pogba nuk dëshiron të luajë për Manchester Cityn. Sipas The Athletic, mesfushori francez i ka thënë ‘jo’ vazhdimit të karrierës së tij sportive me skuadrën e ‘Qytetarëve’, të cilët e kanë në agjendë për të forcuar mefushën e tyre.

  Ajo që është e qartë është se francezi nuk do të vazhdojë më te Manchester United. Kontrata përfundon më 30 qershor dhe ai nuk ka asnjë ofertë nga ‘Djajtë e Kuq’ në tavolinë.

  Pikërisht për këtë City mendoi për inkorporimin e tij, por Pogba nuk dëshiron të ‘tradhtojë’ tifozët aktualë duke shkuar te rivali lokal.

  Sipas Daily Mail, klubi anglez ka bërë një hap përpara për të marrë shërbimet e Erling Haaland nga Dortmundi, por francezi aktualisht po pengon planin e tyre.

  Sipas mediave të sipërpërmendura, anglezët do të kishin bërë përparim të madh në garën për transferimin e tij duke i ofruar një ‘mega kontratë’ që do ta bënte të fitonte më shumë se 600 mijë euro në javë ose më shumë se 31 milionë për sezon.

  Mediumi i lartpërmendur bën me dije se francezi ishte i interesuar të nënshkruante për skuadrën e Guardiolës. Megjithatë, në planet e lojtarit është të luajë në Francë, në vendin e tij të origjinës, ku PSG është opsioni i preferuar për të.

  Real Madrid apo Juventus kanë tingëlluar gjithashtu si destinacione të mundshme, edhe pse sot këto opsione janë ftohur.

  Lajmi Paraprak

  Shqipëri, inflacioni arrin 6.2 për qind në prill

  Lajmi i rradhës

  Turqi, në Detin e Zi rezerva gazi natyror për 45 vjet!

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë