Xhudistët nga Kosova nuk ndalen! 6 medalje në turneun ndërkombëtar në Slloveni

  Federata e Xhudos e Kosovës ka njoftuar se kanë arritur të marrin 6 medalje në turneun ndërkombëtar në Lendava të Sllovenisë.

  Turneu ndërkombëtar që u mbajt gjatë së dielës ishte për grupmoshat U12, U14, U16, U21.

  Pjesëmarrës atje ishin 184 garues dhe 32 klube nga 4 shtete.

  Nga Kosova në këtë turne morën pjesë 6 garues në grupmoshën U21, nga të cilët 4 të artë, një i argjendtë dhe një i bronztë.

  Bashkë me ta kanë udhëtuar edhe trajneri Driton Kuka dhe ndihmës trajnerët Majlinda Kelmendi e Fatos Tabaku.

  Të artë:
  Dardan Cena -73 kg
  Anes Veseli -100 kg
  Fatjona Kasapi -57kg
  Dëbora Gjakova -63 kg

  I argjendtë:
  Muhamedin Veseli -66 kg

  I bronztë:
  Rios Kuka +100 kg

  Lajmi Paraprak

  Derivatet e naftës | Shtrenjtohet edhe dizeli edhe benzina

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë