Zidane dhe Gattuso, dy kandidatë të mundshëm për të zëvendësuar Pirlon te Juventusi

  Zinedine Zidane dhe Gennaro Gattuso thuhet se janë dy kandidatët më të mundshëm për të zëvendësuar Andrea Pirlo te Juventusi në fund të sezonit.

  Ish-mesfushori italian mund të shkarkohet pavarësisht nga pozicioni përfundimtar i Juventusit në tabelën e Serie A.

  Zonja e Vjetër nuk mund të përballojë të humbasë një vend në katërshe, por fitimi i një vendi në Ligën e Kampionëve nuk është kushti i vetëm për qëndrimin e ‘maestros’ në klub.

  Sipas gazetës Tuttosport, trajneri i Real Madridit, Zidane dhe ai i Napolit, Gattuso janë shfaqur si kandidatë të mundshëm për të zëvendësuar Pirlon në fund të sezonit.

  Zidane është një shënjestër prej kohësh e Andrea Agnelli, i cili dëshironte ta punësonte atë në 2019, para se trajneri francez të pranonte të kthehej në Real Madrid.

  Sidoqoftë, paga e Zidanes prej 12 milionë eurosh në vit është një pengesë për kthimin e tij të mundshëm në Torino pasi Zonja e Vjetër është e gatshme të shkurtojë kostot për shkak të pandemisë COVID-19.

  Gattuso, i cili pritet të largohet nga Napoli në fund të sezonit, mund të jetë një trajner më i përballueshëm.

  Agjenti i tij Jorge Mendes është në marrëdhënie të mira me drejtuesit e Juventusit, një detaj që mund të lehtësojë një marrëveshje të mundshme.

  Kthimi i Massimiliano Allegrit mbetet gjithashtu në letrat e klubit italian, por magjia e tij e dytë në Torino do të bënte që Fabio Paratici dhe Pavel Nedved të largohen nga klubi. 

  Lajmi Paraprak

  Gjermania dhe Sllovakia kërkojnë që Shkupi dhe Tirana së bashku t’i fillojnë negociatat me BE-në në qershor

  Lajmi i rradhës

  Sa është i shëndetshëm qumështi i bajames

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë