Dy mënyra të thjeshta për të hequr njollat e makijazhit nga rrobat

  Shumë femra vendosin makijazh në baza ditore, megjithatë, ndonjëherë për shkak të nxitimit mund të ndodhë që t’i ndotni rrobat ose mobilet tuaja, ndërsa pastrimi i pëlhurave nga makijazhi kërkon shumë angazhim.

  Pavarësisht nëse është bojë për vetulla, skuqje, buzëkuq apo pluhur, në momentin që janë në rrobat tuaja, nuk keni kohë t’i pastroni menjëherë, por zgjidhni diçka tjetër për të veshur. Megjithatë, është e rëndësishme të hiqni shpejt njollat .

  Edhe pse koha nuk është gjithmonë në anën tuaj, sigurohuni që kur të shfaqet një njollë grimi, t’i hiqni veshjet menjëherë dhe hiqni njollën sa më shumë që të jetë e mundur, por pa fërkim, në mënyrë që njolla të mos përhapet.

  Pastaj aplikoni një nga produktet për heqjen e njollave. Nëse nuk keni diçka të tillë, thjesht zhytni veshjet tuaja në ujë të ngrohtë derisa të mund ta pastroni. Njollat do të hiqen më lehtë nëse i trajtoni menjëherë pasi të shfaqen, prandaj mos prisni nëse nuk ju duhet vërtet.

  Gjithashtu, gjatë heqjes së njollave, është e rëndësishme të dini përbërjen e materialit, gjë që do t’ju ndihmojë shumë. Disa veshje kërkojnë pastrim kimik, prandaj është më mirë t’i çoni atje. Theksoni se nga çfarë njolla është bërë që të mos ketë rreziqe.

  Si të pastroni njollat e pluhurit

  Njollat e pluhurit do t’i pastroni shumë lehtë me ndihmën e shkumës së rruajtjes. Vendosni shkumë rroje në njollë, lëreni të veprojë dhe më pas shpëlajeni. Ky truk i thjeshtë dhe i shpejtë do të heqë qafe njollat e pudrës.

  Një mënyrë tjetër e thjeshtë për të hequr pluhurin e pudrës nga materialet, është ta trajtoni atë me detergjent enësh. Kjo metodë do të jetë veçanërisht e efektshme për pluhurat që përmbajnë vaj. Procedura është e thjeshtë dhe e shpejtë, kurse rezultatet e pastrimit do të jenë të mira, sepse detergjenti për larjen e enëve largon yndyrat. 

  Lajmi Paraprak

  Ja sa shpesh duhet t’i prisni flokët për t’i patur të shëndetshëm

  Lajmi i rradhës

  Punohet në planin për financimin e rritjes së përshpejtuar

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë