Smoothie me hithër dhe spirulinë!

  Smoothie ideal për të rritur rezistencën e organizmit dhe për të ushqyer trupin tuaj. Një mënyrë e lehtë dhe e shpejtë për të marrë energjitë e nevojshme qe ju duhen për të nisur fuqishëm ditën tuaj.

  Spirulina redukton simptomat e alergjisë, rrit sistemin imunitar si dhe bën të mundur largimin e metaleve të rënda nga organizmi. Përdorimi i hithrës ndihmon në largimin e infeksioneve dhe përmirësimin e punës së mëlçisë.

  Përgatitja është shumë e lehtë. Vendosni përbërësit në sasi të caktuar në një blender dhe bluajini për një minutë.

  Receta për katër persona:
  📌 Hithra 50gr
  📌 3 gota kos
  📌 1 banane
  📌 2 lugë gjellë spirulinë.

  Mund t’i shtoni mjalt sipas dëshirës.
  Konsumohet në mëngjes ose sipas dëshirës.

  Burimi: Ylli Merja

  Lajmi Paraprak

  Rexhepi rreth bashkimit me Lëvizjen Besa: Do të kishte më shumë prirje negative te opinioni

  Lajmi i rradhës

  Sot në Bruksel takohen liderët e Ballkanit Perëndimor

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë