Teatri i Tetovës me shfaqe në Festivalin Ballkanik të Bursës

  Më 28 qershor 2021 (e hënë) Teatri Tetovës u prezantua në edicionin e 8-të të Festivalit Ballkanik të Bursës.

  Shfaqjen “Epsh dhe lakmi” me regji të Fitim Selimit, aktorët e teatrit me shumë sukses arritën ta performonin dhe të përcjellin emocione të forta deri tek spektatori, gjë e cila u dëshmua nga duartrokitjet e tyre.

  Gjithashtu gjatë ditës së sotme drejtori i Teatrit të Tetovës, Bekim Smaili, u mirëprit nga drejtoresha e teatrit të Bursës.

  Ata nënshrkuan memorandum bashkëpunimi dhe biseduan për teatrin dhe artin në përgjithësi./Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Mësojini fëmijëve të gatuajnë

  Lajmi i rradhës

  Legalizimi i kanabisit: Për qëllime mjekësore deri në 10 bimë, për përdorim personal vetëm 3 bimë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë