Bërns kritikon BE-në: Jemi të dëshpëruar që nuk arritët të miratoni kornizën negociuese për Maqedoninë e Veriut

  Mbetëm të dëshpëruar që vendet anëtare të BE-së nuk arritën që të miratojnë kornizën negociuese për Republikën e Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e djeshme, por nuk ka hamendje se shteti i ka përmbushur detyrat e domosdoshme për hapjen e bisedimeve paraqasëse me Bashkimin Europian, kështu është shprehur ambasadorja e SHBA-së në Shkup, Kejt Meri Bërns.

  Sipas ambasadores, ky është një hap që beson se do ta rris stabilitetin rajonal dhe do të përmirësoj aktivitetin politik dhe ekonomik.

  Lajmi Paraprak

  Elezi: Për shqiptarët ekziston vetëm Kombëtarja e Shqipërisë

  Lajmi i rradhës

  LSM-ja kërkon masa për mbrojtjen e shëndetit të punëtoreve

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë