Biden ‘kapet mat’ | Kritikon qytetarët, vetë presidenti nuk mban maskë (Video)

  Foto: AP

  Presidenti amerikan Joe Biden dhe zonja e parë Jill Biden janë kapur nga fotografët, teksa hynin dhe dilnin nga një restorant luksoz italian në Uashington, pa maska.

  Në Uashington, si në qytete të tjera amerikane, është në fuqi ligji për mbajtjen e maskës në ambiente te mbyllura për të ndaluar përhapjen e Covid.

  Në fakt autoritetet në Uashington kanë bërë të detyrueshme mbajtjen e maskës në vendet e mbyllura, për gjithë personat mbi 2 vjeç. /TCH/

  Lajmi Paraprak

  Arsovska: Është koha për një Shkup modern, kam përparësi ndaj kundërkandidatit

  Lajmi i rradhës

  Pothuajse gjysma e qytetarëve në RMV janë rivaksinuar

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë