Bllokohen nga bora disa fshatra të Malësisë së Tetovës

  Disa fshatra të Malësisë së Tetovës kanë mbetur të bllokuar nga bora. Banorët e fshatit Bozovcë dhe Veshallë ankohen për mos pastrimin e rrugëve nga bora. Sipas tyre, eskavatori nuk ka kaluar për të pastruar rrugët.

  “Gati 18 orë bora ende nuk është pastruar. Veturat e kanë vështirë të kalojnë. Detyrohen të dalin njerëzit nga çajtorja dhe ta shtyjnë veturën e banorit”, thotë Vullnet Dalipi, banor i fshatit Bozovcë.

  E njëjta gjendje është edhe me rrugët e fshatit Veshallë, Shipkovicë e Brodec. Të paktën kështu thonë disa banorë të këtyre fshatrave.

  Në inboxin e Nistorit kanë arritur fotografi të rrugëve të papastruara. Rrugët të cilët çojnë në fshatrat e Malësisë janë të pakalueshme. Institucionet nuk kanë marrë masa deri më tani.

  Nistoi pyeti Komunën e Tetovës për problemin në fjalë, por komuna nuk u prononcua. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  BE vendos të financojë armatimin e Ukrainës, i vë sanksione të reja Rusisë

  Lajmi i rradhës

  WBO do t’i heqë të gjithë boksierët rusë nga renditja, pas pushtimit të Ukrainës

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë