Covid-19 | Edhe dy javët e ardhshme do të mbeten masat e njëjta në RMV

  Komisioni për Sëmundje Ngjitëse në mbledhjen të cilën e mbajti sot, solli propozim që të mbeten në fuqi masat tashmë ekzistuese, konfirmuan për AIM nga Ministria e Shëndetësisë, përcjell Nistori.

  Imunizimi në vend zhvillohet me tempo të përforcuar, mënyra më e lehtë që të vaksinoheni është duke u regjistruar në www.vakcinacija.mk”, ka bërë thirrje ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. Gjatë fundjavës, termine për vaksinim morën të gjithë personat e moshës mbi 40 vjeç, të cilët kishin apikuar në ueb-sajtin e MSh-së deri më 30 prill. 

  Ministre Filipçe, dje informoi se ka filluar edhe vaksinimi i pacientëve me dializë dhe me transplantim. “Prej dje filloi vaksinimi edhe i pacientëve të cilët janë në dializë, si dhe pacientët me transplantim. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Ç’nuk bën leximi

  Lajmi i rradhës

  Pse Gaza është e “mjegulluar” në Google Maps?

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë