Hakohet web faqa e Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës

  Ueb faqja e internetit e Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës (MASH) është hakuar mbrëmë.-

  Prej disa orësh në faqen e kësaj ministrie shihet mesazhi “HACKED BY GREEK HACKING TEAM NETWATCHERS”.

  Për shkak të sulmit, nuk u hapte asnjë nënfaqe e kësaj ueb faqeje, ndërsa të gjitha lidhjet e publikuara çuan në një video në YouTube të titulluar “Maqedonia e famshme”.

  Për momentin, faqja është plotësisht jashtë linje dhe nuk mund të kyçet në të.

  Lajmi Paraprak

  ShBA i kërkon Rusisë që ta lirojë menjëherë Navalnyn

  Lajmi i rradhës

  Vuçiq: Perëndimi po propozon “kornizë të re” për dialogun Kosovë-Serbi

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë