Jep dorëheqje nga posti i nënkryetarit të partisë Oliver Spasovski

  Ministri për Punë të Brendshme në dorëheqje Oliver Sopasovski ka deponuar dorëheqjen e tij nga posti i nënkryetarit të partisë. Tani për tani nuk ka informata nëse Spasovski do të jetë pjesë e kabinetit të ri qeveritarë.

  Ndërkohë që për sot pasdite LSDM-ja ka caktuar mbledhje të Këshillit të Përgjithshëm ku mes tjerash pritet të bëhet zgjedhja e nënkryetarëve të rinj, sekretarit të përgjithshëm dhe Këshillit Ekzekutiv të LSDM-së, por jo edhe për funksionet ministrore në kabinetin e ri qeveritar.

  Lajmi Paraprak

  Rusia dhe Kina i druhen rënies së tyre, ndaj e kërkojnë tani luftën me Perëndimin

  Lajmi i rradhës

  Bekteshi: Nga një janari 100 për qind mëditje më e lartë për punë të dielën në veprimtarinë e tregtisë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë