Kasami: Jemi të hapur për bashkëpunim me opozitën shqiptare

  “Zgjedhjet parlamentare presim që të mbahen sa më shpejtë që është e mundur”, kështu u shpreh mes tjerash lideri i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami teksa u përgjigj se si pritet të jetë qasja e kësaj partie në zgjedhje.

  Thotë se janë të gatshëm për të bashkëpunuar me opozitën shqiptare, por nuk ngurojnë që edhe vet të dalin në zgjedhje.

  “Lëvizja Besa ka dëshmuar se është hapur për një bashkëpunim dhe bashkim të opozitës shqiptare por asnjëherë nuk kemi nguruar që edhe të vetëm të dalim në zgjedhje”, tha Kasami pasi u rizgjodh lider partie në Kongresin e dytë të Lëvizjes Besa që u mbajt sot.

  Lajmi Paraprak

  Iniciativa e prindërve: MASh të rishikoj konceptin e ri mësimor

  Lajmi i rradhës

  Qeveria ende nuk i ka miratuar propozimet që kanë dal nga KSI

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë