Grenell tha se ka pasur ide për largimin e KFOR-it, Surroi: Demonstrim i pabesueshëm i paaftësisë së diplomacisë Trump

  Richard Grenell, këshilltar i ish-presidentit amerikan, Donald Trump në emisionin “Real american’s voice” ka thënë se në kohën e Trumpit kishte aq shumë progres në dialogun Kosovë-Serbi sa që ishte hedhur si ide mundësia për largimin e forcave të NATO-s nga Kosova.

  Grenell më tej theksonte se gjatë mandatit të Trumpit kanë arritur edhe marrëveshje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

  E lidhur me këto deklaratën dhe idenë për mundësinë e largimit të forcave të NATO-s nga Kosova për shkak të progresit në dialogun Kosovë-Serbi gjatë mandatit të Trumpit ka reaguar publicisti Veton Surroi.

  Ai e quan demonstrim të pabesueshëm të paaftësisë së diplomacisë së Trumpit idenë e tërheqjes së forcave të NATO-s.

  “Demonstrim i pabesueshëm i paaftësisë së diplomacisë Trump në negociatat Kosovë-Serbi, duke përfshirë  duke luajtur me idenë e tërheqjes së forcave të NATO-s nga Kosova në këmbim të fluturimeve me kosto të ulët të Lufthansa ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit… Dëshpëruese…”, shkruan Surroi.

  Lajmi Paraprak

  Atak paniku, si ta parandaloni dhe menaxhoni

  Lajmi i rradhës

  Pendarovski: Ndryshimet kushtetuese nuk janë të paarritshme

  Lajme tjera

  Mishmash

  EDMOND TUPE Siç po e dëshmojnë qartas ngjarjet prej disa vitesh, por sidomos gjatë këtyre muajve të fundit,…
  Më tepër

  Bashkohu

  Informohu në kohë