Biden i shmanget pyetjes për Izraelin: Mund të më pyesni nëse më dilni para veturës (Video)

  Presidenti amerikan Joe Biden, ka refuzuar të përgjigjet në pyetjen për konfliktin mes izraelitëve dhe palestinezëve.

  Gjatë vozitjes testuesve të një veture elektrike gjatë vizitës në fabrikën e Fordit në Dirborn, Michigan, gazetarja e pyeti nëse mund t’i parashtroj një pyetje për Izraelin, transmeton Telegrafi.

  Siç raporton Independent, Biden i është përgjigjur me humor duke i thënë: “Nuk mundeni. Vetëm nëse dilni para veturës kur edhe i jap gaz. Po bëjë shaka”.

  Luftimet mes Izraelit dhe Palestinës kanë filluar nga 10 maji, kurse Shtetet e Bashkuara kanë bërë thirrje për ndërprerje të dhunës.

  Lajmi Paraprak

  BDI vlerëson se ende nuk është koha për një njësi zgjedhore

  Lajmi i rradhës

  Taravari: Do të futemi në qeveri vetëm nëse bëhet fjalë për qeveri ekspertësh

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë