Momenti kur deputetët e ‘Levicës’ sulmojnë nënkryetarin Misovski (Video)

  Deputetët e partisë “E Majta”, kanë shkaktuar kaos në Kuvend duke shkatërruar pajisjet elektronike. Raportohet se deputetët në fjalë kanë sulmuar dhe nënkryetarin e  Kuvendit, Goran Misovski i cili ishte duke kryesuar me seancën. Apasiev dhe Kërmov  kanë hedhur letra në drejtim të Misovskit.

  Më pas Kërmov fillon të thyejë monitorin e kompjuterit dhe kërkoi të ndërpritet seanca. Ai i hodhi të gjitha sendet nga tavolina e kryetarit të Kuvendit. Ndërsa sekretarja e përgjithshme e qeverisë, Cvetanka Ivanova, e cila ishte pranë Misovskit, heq gotën e ujit që Kërmov të mos e thyejë dhe të lëndojë dikë.

  Incidenti erdhi si rezultat i asaj që 87 deputetët e pranishëm në sallë nuk e pranuan kërkesën e së Majtës për tërheqjen e Rregullores nga debati i sotëm.

  Pas këtij incidenti Misovski ndërpret seancën e Kuvendit.

  Lajmi Paraprak

  Rasti “Merko” me muaj qëndron në vend

  Lajmi i rradhës

  Paralelja shqipe në “Njegosh” / Avokati i Popullit: Shkollimi në gjuhën amëtare, e drejtë kushtetuese

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë