Nga dita e hënë nis vaksinimi i punonjësve në arsim

  Ministria e Shëndetësisë njofton se nga e hëna do të nis vaksinimi i të gjithë punonjësve në arsimin fillorë dhe të mesëm.

  Sipas autoriteteve, do të imunizohen të gjithë të punësuarit, përfshi edhe stafin teknik, me çka synohet që viti shkollorë 2021/2022 të nis me prezencë fizike. Nga java e ardhshme pritet që të caktohen termine edhe për punonjësit në arsimin e lartë.

  Lajmi Paraprak

  Si t’i kombinoni sandalet më të rehatshme të momentit!

  Lajmi i rradhës

  Ankesa e Laliçiq për shkarkim nga posti i gjyqtares refuzohet nga Gjykata e Lartë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë