Nxënësit përleshen fizikisht në një shkollë fillore të Gostivarit

  Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në një shkollë fillore të Gostivarit ka ndodhur një përleshje mes nxënësve të klasës së shtatë dhe të tetë.

  “Dje (21-mars) në ora 12 e 34 minuta në SPB Tetovë është raportuar për një përleshje fizike në shkollën fillore të Gostivarit, në të cilën kanë marrë pjesë dy grupe prej disa personash, kryesisht nxënës të klasës së shtatë dhe të tetë. Njëmbëdhjetë prej të përfshirëve në përleshje tashmë janë identifikuar dhe në prani të përfaqësuesit të Qendrës për çështje sociale dhe inspektorit për delikuencë të të miturve nga Departamenti i Punëve të Brendshme të Gostivarit janë thirrur për bisedë informative”, thuhet në njoftimin e policisë, pas mos skatësuar se për cilën shkollë konkretisht bëhet fjalë. 

  Janë marrë masat dhe aktivitetet për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rastit, kështu që rasti do të pasohet nga parashtresat përkatëse. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  DAP mbyll disa prej marketeve për shkak të parregullsive

  Lajmi i rradhës

  Tragjedia në spitalin modular të Tetovës, familjarët kërkojnë zbardhjen e rastit

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë