Për çfarë biseduan Ahmeti dhe Mickoski?

  Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski pas takimit me kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti tha se kanë biseduar për kontestin me Bullgarinë dhe për zgjedhje të parakohshme parlamentare.

  “Tema e parë ishte kontesti me fqinjin tonë lindor, ku unë i përsërita tezat tona, qëndrimin parimorë që të respektohet Rezoluta e miratuar nga Kuvendi. Tema e dytë që e kemi biseduar ishte tema për zgjedhje të parakohshme parlamentare”, deklaroi mes tjerash Mickoski.

  I pyetur se cilat ishin qëndrimet e Ahmetit për zgjedhje të parakohshme parlamentare, Mickoski tha se duhet të pyetet vetë Ahmeti.

  “Do të ishte joserioze që të përcjellë atë çfarë e tha z.Ahmeti. Do ta pyesni Ahmetin”, tha Mickoski.

  Lajmi Paraprak

  Për njësitin e qenve zyrtarë të MPB-së, OSBE dhuron 14 vetura

  Lajmi i rradhës

  Pse BE-ja mbetet avokatja më e mirë e demokracisë globale

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë