Prej nesër nuk ka më orë policore në Maqedoninë e Veriut

  Qeveria vendosi shfuqizimin e kufizimit të lëvizjes së qytetarëve. Duke filluar nga mesnata nuk do të ketë më orë policore. Gjithashtu hiqet kufizimi prej 100 mysafirëve në dasma dhe lejohen koncertet e ahengjet.

  Vendimi erdhi pas rekomandimit të Komisionit të Sëmundjeve Infektive, i cili vlerësoi se situata epidemiologjike në vend është stabilizuar nga ulja e numrit të rasteve pozitive të Covid19 dhe rritja e numrit të vaksinuarve.

  Lajmi Paraprak

  Aktorja nga RMV shpallet fajtore për transportin e 700 kg kokainë

  Lajmi i rradhës

  Gjykimi për organizatorët e “27 Prillit”, drejt fundit

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë