Qeveria shkarkoi Avokatin e Shtetit, Fehmi Stafa

  Qeveria ka shkarkuar avokatin e shtetit Fehmi Stafa, mëson jozyrtarisht Alsat. Ai mori detyrën në vitin 2018 si anëtar i Alternativës dhe mandati i tij gjashtëvjeçar duhej të përfundonte në vitin 2024.

  Vendimi është marrë në seancën e sotme të Qeverisë. Në të njëjtën mbledhje në postin e drejtorit të Policisë Financiare është zgjedhur edhe pasardhësi i Arafat Muaremit. Ndryshe Muaremi dha dorëheqje para përfundimit të mandatit të tij si ushtrues detyre, në mënyrë që, siç theksoi ai, të mos ketë as më të voglin dyshim në procedurën e ngritur kundër tij nga prokurorja Vilma Ruskovska. Ndërkohë, Administrata e Policisë Financiare ka hapur një rast ndaj Avokatit të Shtetit, Stafa.

  Lajmi Paraprak

  Kur na mungon fuqia për të heshtur!

  Lajmi i rradhës

  KShZ: Dalja gjatë zgjedhjeve në Tetovë ishte mbi 35 për qind ku votuan 29.690 banorë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë