Shilegov: Do të emëroj zëvendëskryetar shqiptar

  Nuk kam paragjykime kombëtare dhe mendoj se çdo qytetar në shtetin tonë ka të drejtë të zgjedhë dhe të zgjidhet, theksoi kandidati për kryetar i Qytetit të Shkupit të koalicionit të udhëhequr nga LSDM-ja, Petre Shilegovi, në pyetjen e gazetarëve lidhur me premtimin e liderit të BDI-së, Ali Ahmeti për zgjedhjen e presidentit shqiptar.

  Shilegovi tha se me emërimin e të ndjerit Enver Maliqit për zëvendëskryetar, ka treguar se nuk ka paragjykime dhe se planifikon ta përsërisë këtë, sepse beson në unitetin e shkupjanëve.

  “Shkupi është qytet për të gjithë, këtë e treguam, këtë e dëshmuam. Jam kryetar që bashkon, që ndërton ura. Nuk jam kryetar i cili i ndan njerëzit të tillë dhe të këtillë, as megjithatë qytetin tonë e ndaj në anën e majtë dhe të djathtë. Shkupi është qytet i cili zhvillohet në mënyrë të barabartë në katër vitet e fundit. E di se shkupjanët e njohin këtë de se në do të përgjigjen në këto zgjedhje”, deklaroi Shilegovi në konferencën e përbashkët për shtyp me Visar Ganiun për infrastrukturën e Çairit.

  Lajmi Paraprak

  Kryeministri Kurti për tensionin në veri të Mitrovicës: Krimi dhe grupet kriminale nuk do të tolerohen dhe do të luftohen

  Lajmi i rradhës

  Informacione se kush do të zgjidhet në rrethin e parë dhe kush shkon në të dytin

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë