Sonte në Tetovë: “Full time”, filmi që shfaq përpjekjet e gruas Xhuli për të qenë vetvetja

  Filmi i zhanrit fiksion “Full time” me regji të Eric Gravel do të shfaqet sonte (21:30) në Qendrën për kulturë në kuadër të TIFF ODA Tetovë. Filmi është fitues i disa çmimeve ndërkombëtare, shkruan Nistori.

  Sinopsis
  Xhuli bën përpjekje të mëdha për të rritur dy fëmijët e saj në fshat, ndërsa mban punën e saj në një hotel luksoz parizian. Kur ajo më në fund merr një intervistë pune për një pozicion që kishte shpresuar prej kohësh, shpërthen një grevë kombëtare, duke paralizuar sistemin e transportit publik. Bilanci i brishtë që Julie ka vendosur është i rrezikuar. Më pas Xhuli niset në një garë të furishme me kohën, duke rrezikuar të lëkundet.

  Cast
  Laure Calamy, Anne Suarez, Geneviève Mnich, Nolan Arizmendi, Sasha Lemaitre Cremaschi.

  TIFF ODA do të zgjatë deri më 31 gusht dhe hyrja është papagesë. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Pas Otrantos, në La Mansh përsëri me gomone

  Lajmi i rradhës

  Kriza e gazit, Von der Leyen: Vendet anëtare të BE-së të ulin konsumin me 15 për qind

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë