VMRO-DPMNE kërkon shfuqizimin e Qeverisë teknike

  VMRO-DPMNE-ja opozitare pritet që sot në Kuvend të dorëzojë propozimin për ndryshimet në Ligjin për Qeveri për rreth 9 pika, e njëra ka të bëjë me shfuqizimin e Qeverisë teknike para zgjedhjeve.

  Ata i bënë thirrje pushtetit që t’i mbështesin ndryshimet bashkë me kërkesën për zgjedhje të shpejta të parakohshme, ndërsa thirrje për mbështetje u bëjnë edhe partive më të vogla, në këmbim të kërkesës së tyre për një njësi zgjedhore. Nga LSDM thonë se propozimet e VMRO-DPMNE janë të pasinqerta dhe se mbeten në qëndrimin se nuk do të pranojnë zgjedhje të parakohshme.

  Lajmi Paraprak

  Covid-19, Buhova: Në pranverë pritet të kalojmë në një fazë më të qetë

  Lajmi i rradhës

  A do të shkurtohet karantina për të infektuarit me Covid-19?

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë