Zaev – Ninova: Kemi qëllim të njëjtë, popujt të jenë të afërt dhe së bashku në BE

  Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, në kuadër të vizitës së sotme në Republikën e Bullgarisë, u takua me kryetaren e Partisë Socialiste Bullgare (BSP), Kornelija Ninova.

  Kryeministri Zaev dhe kryetarja e BSP-së Ninova, u dakorduan se bisedimet e Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian duhet të fillojnë sa më shpejtë dhe se çdo mbështetje në këtë drejtim është shumë e rëndësishme.

  Kryeministri Zaev gjatë bisedës theksoi se investimi për realizimin e këtij qëllimi është i madh dhe se delegacioni qeveritar maqedonas është në Sofje me qëllime të sinqerta dhe të ndershme, që të bëhet hap i përbashkët drejt zgjidhjes. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Turqia nuk do të heq dorë nga armatimi rus

  Lajmi i rradhës

  “Taksa ekologjike”, për të mbushur buxhetin apo për të investuar në një agjendë të gjelbër?

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë