Ziberi: Do të jem transparent, sepse deri më tani kemi jetuar nën moton e një politikë “ha-merr dhe mos ikë”

  Në emisionin “Zgjedhjet lokale 2021”, gara për komunën e Zhelinës, kandidati i ASH-së, Mahir Ziberi ka folur për planet dhe projektet që do t’i realizojë gjatë mandatit të tij nëse do të menaxhojë me komunën. Ziberi foli për mungesën e çerdheve, deponive dhe sistemit të ujësjellësit, projekte të cilët fliten 30 vite dhe nuk realizohen, përcjell Nistori.

  “Deri tani jetojmë nën moton e një politikë “ha-merr dhe mos ikë”. Projekt më i rëndësishëm që kemi nevojë ne, por edhe më gjërë: të mësohemi të bëjmë llogaridhënien, të bëjmë transparencën edhe të bëjmë një menaxhim të shëndoshë. Për atë edhe e marrim dhe kërkojmë të mveshemi me pushtet”, ka deklaruar Ziberi ndër të tjera.

  Sipas Ziberit mund të numërojmë shumë projekte të cilat kanë mbetur gjysmak në komunën e Zhelinës dhe se projektet zakonisht shfrytëzohen për poena politike në periudhën e fushatës zgjedhore. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Izairi sfidon Sejdiun: Do të dorëhiqem nga kandidatura nëse publikoni lejen e ndërtimit për 8 vendbanimet e Dervenit

  Lajmi i rradhës

  Zaev: Hetimi për zjarrin në spitalin modular në Tetovë është kah fundi

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë