Formacionet e mundshme të ndeshjes Turqi – Uells

  Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Uellsit pritet të luajnë sot (e mërkurë) mes vete në ndeshjen e vlefshme për Grupin A në Euro 2020.

  Sot fillojnë ndeshjet e dyta të fazës së grupeve dhe pritet të bëhet edhe më nxehtë, pasi ekipet kombëtare tashmë e njohin më mirë njëra-tjetrën.

  Turqia dhe Uellsi janë gati për takimin e dytë të Grupit A, takim që zhvillohet në ‘Olympic Stadium’ të Bakut nga ora 18:00.

  Kombëtarja Turke ka humbur takimin e parë nga Italia dhe synon ta shijoj fitoren e parë, ndërsa Uellsi dëshiron rezultat pozitiv pas barazimit me Zvicrën.

  Trajnerët e të dyja ekipeve kombëtare pritet të startojnë me formacionet më të mira të mundshme. /Telegrafi/

  Formacionet e mundshme

  TurqiaÇakir; Çelik, Demiral, Soyncu, Meras; Under, Ayhan, Yokuslu, Kahveci, Calhanoglu; Yilmaz; 

  UellsiWard; Davies, Rodon, Mepham, Roberts; Morrell, Allen; Bale, Ramsey, James; Moore; 

  Lajmi Paraprak

  Në kërkim të diamanteve

  Lajmi i rradhës

  Sot do t’u paguhen orët shtesë policëve të RMV-së

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë