Gara për “Këpucën e Artë” ka ndryshuar rrënjësisht

  Edicionin e kaluar, Robert Levandovski i Bajern Munihut fitoi atë çmim, kurse këtë edicion sërish lojtarë të tjerë janë të parët që po i prijnë listës.

  Karim Benzema i Real Madridit momentalisht është golashënuesi më i mirë në Evropë. Ai deri më tani numëron 9 gola, duke lënë prapa Levandovskin me 7 dhe Erling Haalandin po ashtu me shtatë. Prapa tyre renditet Immobile me 6, aq sa kanë edhe shtatë futbollistë të tjerë.

  Mosha e ka bërë të veten dhe kështu, Kristiano Ronaldo dhe Lionel Mesi duhet t’i shohin të tjerët teksa triumfojnë dhe çdo ditë ngjiten lart e më lart në listë.

  Ronaldo renditet i 41-ti, derisa Mesi ende s’e ka gjetur golin e parë të sezonit në Ligue 1.

  Lajmi Paraprak

  Masat e reja kundër Covid-19, pas zgjedhjeve në RMV

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë