Lionel Messi nënshkruan marrëveshje me kompaninë që synon ta revolucionarizojë botën e futbollit

  Lionel Messi i është bashkuar Socios.com si një Ambasador Global për platformën Fan Token, për të udhëhequr fushata edukative dhe promovuese rreth aseteve të reja dixhitale që synojnë të bashkojnë fansat me botën e sportit në një mënyrë më aktive. Ylli argjentinas do të ndajë me më shumë se 400 milionë ndjekësit e tij avantazhet e Fan Tokens që synojnë të krijojnë një komunitet dixhital më të lidhur, aktiv dhe më të fuqizuar brenda botës së sportit dhe entiteteve të ndryshme të tij.

  Kjo marrëveshje, e cila do të jetë për të paktën tre vjet sipas Socios, përfshin praninë e Messit në fushatën e re televizive Socios.com.

  Argjentinasi nuk është i vetmi yll sportiv që i bashkohet iniciativave me asete të reja dixhitale në botën e sportit dhe teknologjisë blockchain. Kohët e fundit, edhe David Beckham i është bashkuar botës së metaverse dhe NFT.

  Socios.com e ka mirëpritur Messin si ambasador global me një video, ndonëse platforma nxjerr në pah suksesin e karrierës së argjentinasit dhe titujt dhe çmimet e tij të shumta.

  “Të bëhesh një ambasador global për platformën është një burim krenarie, me synimin për të krijuar një të ardhme me më shumë dhe mundësi ndërveprimi më të mira për tifozët në mbarë botën”, deklaroi Messi.

  “Socios.com dëshiron të përmirësojë përvojën e tifozëve dhe t’i lejojë ata të jenë më shumë se thjesht tifozë. Tifozët meritojnë njohje më të madhe dhe përfshirje më të madhe me ekipet e tyre”.

  Alexandre Dreyfus, themeluesi dhe CEO i Socios.com, gjithashtu tha fjalën e tij mbi marrëveshjen.

  “Vetëm shumë herë pas here shfaqet një talent si Lionel Messi, i aftë për ta bërë futbollin edhe më të veçantë për tifozët”, potencoi ai.

  “Unë jam i etur të fillojmë të punojmë së bashku për një të ardhme në të cilën tifozët mund të luajnë një rol shumë më aktiv në ekipet e tyre. Ne kemi bërë një rrugë të gjatë në vitet e fundit, por nëse ka një gjë që tifozët e dinë, atë është se me Lionel Messin në ekipin tonë asgjë nuk është e pamundur”.

  Çfarë është një Token Fan?

  Përpara se të shkojmë më tej, është e rëndësishme të kujtojmë se çfarë është Fan Token. Një Fan Token është një aktiv dixhital i krijuar në një blockchain që i jep pronarit të tij akses në një shërbim që organizatat sportive u ofrojnë mbështetësve të tyre përmes aplikacionit Socios.com.L

  Për ta kuptuar më mirë, Fan Token është çelësi i hyrjes në një version modern të programit tradicional mbështetës, i cili nuk kërkon abonim ose rinovim marrëveshje (ju paguani vetëm një herë) dhe i cili, për herë të parë, u jep fansave mundësinë të marrin pjesë në vendimet e ekipit duke votuar në sondazhe dhe duke marrë pjesë në përvoja ekskluzive, siç ishte ajo që u zhvillua më 25 prill në Estadio Wanda Metropolitano, ku 26 tifozë të Rojiblancos mundën të luanin një ndeshje në stadium.

  Fan Tokens janë një nga mjetet mbi të cilat mbështeten shumë shpresa për të ardhmen e sportit. Në fakt, Barometri i Sponsorizimit Sportiv 2021, i publikuar nga SPSG Consulting muajin e kaluar, i vendosi këto asete dixhitale si burimin e dytë më me ndikim të gjenerimit të të ardhurave në industrinë sportive në pesë vitet e ardhshme.

  Një komunitet në lulëzim përdoruesish

  Socios.com ka ndërtuar një komunitet global prej 1.5 milion njerëz në 167 vende të ndryshme. Këta janë sportdashës të cilët, përmes Fan Tokens, marrin pjesë në mënyrë aktive në jetën e përditshme të ekipeve të tyre, votojnë vendimet përmes sondazheve, gëzojnë promovime dhe zbritje ekskluzive dhe kanë të drejtë të fitojnë një mori çmimesh dhe dhuratash, nga markat e firmosura zyrtare deri tek eksperiencat e paharrueshme.

  Më shumë se 130 organizata sportive

  Më shumë se 130 organizata sportive në mbarë botën tashmë po përdorin teknologjinë Socios.com për t’u lidhur në mënyrë aktive me tifozët e tyre. Lista përfshin gjigantët botërorë të futbollit si Paris Saint-Germain, Barcelona, ​​Atletico Madrid, Valencia, Juventus, AC Milan, Inter, Arsenal, Napoli, Manchester City, Flamengo, Corinthians dhe River Plate, por edhe rreth 50 NBA, NFL, Ekskursionet e NHL dhe MLS, klubet e eSports, ekipet e Formula 1 dhe më shumë.

  Synime të reja për të vazhduar krijimin e një komuniteti

  Socios.com planifikon të nisë të paktën 500 sondazhe këtë vit, duke i lejuar përdoruesit e tij të marrin pjesë në vendimet e ekipeve të tyre, të tilla si, për shembull, dizajni i fanellave, numri i nënshkrimeve të reja ose këngët e festimit në stadium.

  Socios.com gjithashtu planifikon të ofrojë deri në 17,000 çmime dhe shpërblime për përdoruesit e tyre, nga produktet zyrtare të nënshkruara deri te biletat falas ose përvojat VIP me idhujt e tyre. Përdoruesit e Socios.com do të shijojnë gjithashtu promovime të lidhura me kompani të tjera që sponsorizojnë ekipet e tyre dhe do të jenë në gjendje të kenë qasje në përmbajtje ekskluzive, lojëra dhe veçori të tjera argëtuese përmes aplikacionit Socios.com.

  Lajmi Paraprak

  Rama thirrje bizneseve: Dilni me fletë dhe bëni transparencë! Kanali me Serbinë nuk është nënshtrim ndaj shkjaut

  Lajmi i rradhës

  RMV, rritet kompensimi për privatizimin e tokës ndërtimore për 30 herë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë