Rrugëtimi i Shkëndijës dhe i Ballistëve në dekadën e fundit (Foto)

  Me tymosëse në duar, Ballistët përkrahin Shkëndijën në lojën kundër Akademia Pandevit që u mbyll me rezultat 4-1 më 15 maj 2019. Foto: Lirim Shabani

  Tentim i Besart Ibraimit të Shkëndijës për të shënuar gol në lojën kundër Vardarit që u mbyll me rezultat 0-2 më 23 tetor 2016. Foto: Lirim Shabani

  Gazetar: Lirim Shabani

  Këtë të diel luhen ndeshjet e fundit futbollistike të kampionatit të sivjetëm të Ligës së Parë Futbollistike të Republikës së Maqedonisë së Veriut.

  Në Tetovë përballen Shkëndija dhe Shkupi, dy të parat e këtij sezoni. Kuqezinjtë kanë arritur në 74 pikë, ndërkaq shkupjanët në 58 pikë.

  Me këtë rast, Shkëndija do të shpallet edhe zyrtarisht kampione e sivjetme, rezultat që e arrin për të katërtën herë.

  Pa dyshim se ky sukses i Shkëndijës vjen si rezultat i një sponsori të fuqishëm dhe serioz si Ecolog, duke mos e lënë anash përkrahjen e zjarrtë të shqiptarëve në tribuna, e sidomos të Ballistëve.

  Për një klub, stabiliteti financiar është parakusht i suksesit, prandaj Shkëndija me Ecologun ka treguar qëndrueshmëri të lartë, krahasuar me lëkundjet e mëhershme kur klubi forcohej që të rrëzohej sërish.

  Për më tepër, Nistori ju sjell rrugëtimin e përbashkët 2013-2021 të Shkëndijës dhe të Ballistëve nën shoqërinë e Ecologut. /Nistori/

  Tentim i Bunjamin Shabanit të Shkëndijës për të tejkaluar mbrojtjen e Vardarit në lojën që u mbyll me rezultat 0-0 më 17 prill 2013. Foto: Lirim Shabani
  Ballistët të mbështetur nga tifozë të Gostivarit përkrahin Shkëndijën në lojën kundër Vardarit që u mbyll me rezultat 0-0 më 17 prill 2013. Foto: Lirim Shabani
  Tentim i Ardian Nuhiut të Shkëndijës për të shënuar gol në lojën kundër Metalurgut që i mbyll me rezultat 0-0 më 18 gusht 2013. Foto: Lirim Shabani
  Me tymosëse e flamuj në duar, Ballistët kërcejnë e brohorasin për Shkëndijën në lojën kundër Bregallnicës së Shtipit që u mbyll me rezultat 1-1 më 22 nëntor 2013. Foto: Lirim Shabani
  Me flamuj e shalle në duar, Ballistët mbështesin Shkëndijën në lojën kundër Renovës që u mbyll me rezultat 0-1 më 8 prill 2015. Foto: Lirim Shabani
  Përplasje e rrezikshme e Stenio Junior të Shkëndijës dhe një lojtari të Renovës në lojën që u mbyll me rezultat 0-1 më 8 prill 2015. Foto: Lirim Shabani
  Koreografi mahnitëse e Ballistëve nëpërmjet të cilës përkrahin Shkëndijën në lojën kundër Renovës që u mbyll me rezultat 3-1 më 10 prill 2016. Foto: Lirim Shabani
  Me tymosëse në duar, Ballistët përkrahin Shkëndijën në lojën kundër Shkupit që u mbyll me rezultat 0-0 më 5 mars 2017. Foto: Lirim Shabani
  Tentim i Egzon Bejtullait të Shkëndijës për të shënuar gol kundër Shkupit në lojën që u mbyll me rezultat 0-0 më 5 mars 2017. Foto: Lirim Shabani
  Tentim i Visar Musliut dhe Marjan Radeskit të Shkëndijës për të ndalur lojtarin e Pobedës në lojën që u mbyll me rezultat 3-0 më 3 mars 2018. Foto: Lirim Shabani
  Tribuna “Marshin Beqiri” e stërmbushur me Ballistë në përkrahje të Shkëndijës në lojën kundër Pelisterit që u mbyll me rezultat 4-0 më 20 maj 2018. Foto: Lirim Shabani
  Tentim i Visar Musliut dhe i Samir Fazli të Shkëndijës për të shënuar gol kundër Rabotniçkit në lojën që u mbyll me rezultat 1-0 më 16 mars 2019. Foto: Lirim Shabani
  Me tymosëse në duar, Ballistët përkrahin Shkëndijën në lojën kundër Akademia Pandevit që u mbyll me rezultat 4-1 më 15 maj 2019. Foto: Lirim Shabani
  Një grup i Ballistëve është stacionuar jashtë stadiumit të qytetit të Tetovës për të përkrahur Shkëndijën në lojën kundër Gjorçe Petrovit që u mbyll me rezultat 4-1 më 1 mars 2020. Pandemia Covid-19 i boshatisi stadiumet sportive. Foto: Lirim Shabani
  Goli i Arbin Zejnullahit në minutën e 80-të kundër Gjorçe Petrovit në lojën që u mbyll me rezultat 4-1 më 1 mars 2020. Foto: Lirim Shabani
  Kamer Çaka i rrethuar nga mbrojtja e kundërshtarit në ndeshjen KF Shkëndija – Borec, që përfundoi me rezultat 3-1. Foto: Lirim Shabani
  Ballistët duke festuar fitoren në ndeshjen KF Shkëndija – Borec, që përfundoi me rezultat 3-1. Foto: Lirim Shabani
  Lajmi Paraprak

  Intervistë me mjekun Gjylajdin Fetai | Çka duhet të dini rreth vaksinimit kundër Covid-19 (Video)

  Lajmi i rradhës

  Ethos, fortuna më e re netfliksiane plot nostalgji sekulariste turke

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë