Sallatë me mish pule

  Përbërësit:
  50 g gjoks pule
  50 g arra
  vaj ulliri
  100 g sallatë jeshile
  kripë
  piper
  3 karota
  1 kastravec
  domate sipas dëshirës

  Përgaditja:

  Zihet gjoksi i pules me ujë të aromatizuar me zarzavate.
  Lahet mirë sallata me uje te ftohtë e të bollshëm pastaj grihen dhe shtohen karotat te prera në katrorë të vegjel, si dhe kastraveci i prerë në copa të vogla.
  Pasiqë është zier gjoksi i pulës, pritet në copa të mëdha dhe sistemohet mbi sallatën.
  Në ndërkohë grihen në një mikser arrat dhe hidhen ne sallatë. Shtohet lëng limoni, vaj. kripë dhe piper, njofton Nistori.

  Libri i gatimit

  Lajmi Paraprak

  Stoev: Bullgaria është e hapur për dialog aktiv me Maqedoninë e Veriut

  Lajmi i rradhës

  Zaev akuzon Muamed Sejdinin e FFM-së: Të gjithë federatat në shtet e respektojnë ligjin për sport, vetëm FFM-ja nuk e respekton

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë