Incident fizik ndërmjet Arbër Ademit dhe Antonio Milloshoskit në Kuvendin e RMV-së (Video)

  Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut ka ndodhur një incident ndërmjet kryetarit të Komisionit për çështje Europiane në RMV, Arbër Ademi dhe deputetit të opozitës maqedonase VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshoski, shkruan Nistori.

  Në video shihet duke u ballafaquar verbalisht Ademi me Milloshoskin dhe për një moment Ademi ka përplasur mjetet e komunikimit para Milloshoskit dhe një shishe plastike. Është dashtë të ndërhyjnë disa deputetë për të qetësuar situatën. Nuk dihet ende arsyeja e ballafaqimit të zyrtarëve. Ademi është shoqëruar nga bashkë partiakët e tij gjatë daljes së parlamentit. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Diskriminim dhe shkelje ligjore, gratë e rajonit të Pollogut të vetmet në RMV pa strehimore për viktimat e dhunës

  Lajmi i rradhës

  Dauti: Sot u vërtetua se, pika e dobët e pushtetit të kriminalizuar është gjyqësori

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë