Kamçev: Ne u dënuam para se të gjykohemi

  “Ne u dënuam edhe para se të hynim në sallën e gjyqit”, me këtë pretendim, biznesmeni Orce Kamçev në gjyqin e sotëm për “Parcelat në Vodno” mohoi se ai është fajtor për çdo gjë që i ngarkohet nga aktakuza.

  Ai beson se akuzat janë të rreme, dhe provat e propozuara nga prokurorja Lile Stefanova po manipulohen në gjykatë.

  Biznesmeni beson se është në paraburgim për shkak të raportimit të rastit “Haraçi”, sepse pas tij, dështoi edhe Prokuroria Speciale Publike. Ai gjithashtu nuk e kupton pse nuk u bë ekspertiza financiare.

  Sa i përket tokës në Vodno, për shkak të së cilës tani është në gjyq, Kamçev tha se ishte planifikuar të ndërtohej një spital, por pasi plani dështoi, toka u shit për fitim.

  Në seancën e dytë, biznesmeni Kamçev theksoi para gjykatës se ai do të largohet nga salla e gjyqit me një fytyrë të pastër, e cila do të dëshmojë se ai nuk është kriminel.

  Për rastin “Parcelat në Vodno”, biznesmeni Kamçev ka qenë në paraburgim për gati gjysmë viti. Prokuroria beson se ai mund të arratiset sepse ka prona dhe kompani jashtë vendit, si dhe nënshtetësi bullgare dhe një vendbanim. Për më tepër, shënimi nga ANB ishte dëshmi, sipas së cilës ai kishte një takim me të huajt, i cili, sipas tyre, po përgatiste një marrëveshje arratisjeje.

  Lajmi Paraprak

  Në kërkim të regjistruesve, shqiptarët në minus

  Lajmi i rradhës

  Taravari: Si kundërpërgjigje ndaj koalicionit LSDM-BDI, do të bashkëpunojmë me VMRO-DPMNE-në në zgjedhjet lokale

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë